کارت شناسایی

کارت شناسایی یک راه فـوق‌العاده موثر، سریع و با قیمتی مناسب برای معـرفی و شناسایی پرسنل در فعـالیت‌های درون و برون سازمانی است. امـروزه شرکت‌ها، مؤسسات، انجمن‌ها و... به اهمیت وجـود کارت شناسایی در دو بخش اصلی "کنترل و نظارت بر پرسنل" و "اطمینان‌بخشی در ارتباط با مخاطبان" کاملاً واقـفند.

ضرورت استفاده از کارت شناسایی در کسب و کار امروز، لزوم ارتباط و ارائه خدمات گسترده حضوری پرسنل به مشتریان و مشترکان می‌باشد. ایجاد اعتماد در مشتریان و امکان نظارت بر عملکرد پرسنل مولفه‌های مهم در این حوزه برای مدیران شرکت‌ها می‌باشد.

فانوس‌پرینت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با طیف گسترده‌ای جنس و چاپ از کاغذ تا پی وی سی برای رونق کسب و کارتان، کارت شناسایی در اختیار داشته باشید. فقط کافیست تصمیم بگیرید. ما همراه شماییم.

کارت شناسایی
کارت شناسایی
کارت شناسایی
کارت شناسایی
کارت شناسایی
کارت شناسایی
کارت شناسایی
توضیحات کارت شناسایی

کارت شناسایی

امروزه شرکت‌ها، مؤسسات، انجمن‌ها و حتی سمینارها و نمایشگاه‌ها برای افزایش دقت در کنترل و نظارت بر مخاطبان و کارمندان خود استفاده از کارت شناسایی معمول و هوشمند را نیاز اساسی خود می‌دانند.

 • ارائه کارت شناسایی شرکت هنگام مراجعه به منزل مشترکین جهت اطمینان‌بخشی
 • ارائه کارت شناسایی صادره توسط دبیرخانه جهت حضور در محل کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی
 • ارائه کارت شناسایی جهت احراز هویت کارکنان در شرکت‌های بزرگ، کنترل حضور و غیاب و رفت و آمد و تعیین محدودیت ورود به بخش‌های مختلف
 • ارائه کارت شناسایی شرکت‌های طرف قرارداد جهت استفاده‌ از خدمات مجتمع‌های آموزشی، فرهنگی و رفاهی

موارد فوق تنها بخش کوچکی از ضرورت تامین این محصول مهم اداری می‌باشد. اهمیت وجود کارت شناسایی در دو بخش اصلی کنترل و نظارت بر پرسنل و اطمینان‌بخشی در ارتباط با مخاطبان کاملاً واقفند و ضرورت آن در ارتباط و ارائه خدمات گسترده حضوری پرسنل به مشتریان و مشترکان را دو چندان احساس می‌کنند.

کارت شناسایی یک راه فوق‌العاده موثر، سریع و با قیمتی مناسب برای معرفی و شناسایی پرسنل در فعالیت‌های درون و برون سازمانی است. برای طراحی کارت شناسایی باید از خصوصیات، اِلمان‌ها و رنگ‌های غالب در عموم طراحی‌ها اعم از رنگ سازمانی، لوگو و… بهره ‌گرفت. ابعاد کارت پرسنلی معمولا در ابعاد استاندارد ۵ × ۹ سانتیمتر محاسبه می‌شود. اطلاعاتی که در اینگونه مدارک لحاظ می‌گردد شامل: عکس، نام و نام خانوادگی، سمت فرد، شماره عضویت، تاریخ صدور و تاریخ اعتبار، لوگو، آدرس وب سایت است. از تمهیدات دیگری که برای امنیت بیشتر در طراحی کارت‌های شناسایی هوشمند لحاظ می‌شود، بارکد برای شناسایی فرد، هولوگرام، اثر انگشت و یا امضای شخصی و اطلاعات سازمانی است که در حافظه کارت‌ ذخیره می‌شود. کارت‌ها را می‌تواند به صورت تک رو و یا دو رو چاپ کرد و این امر بستگی به میزان اطلاعاتی دارد که قرار است در آن استفاده شود. طراحی دو رو این امکان را فراهم می‌سازد تا شماره تلفن‌های ضروری و یا بیانیه و قوانین خاصی که مد نظر شرکت است در قسمت پشت کارت قرار گیرد. رعایت فواصل از لبه‌ها به اندازه ۷ تا ۱۰ میلیمتر الزامی است، زیرا پس از برش امکان از دست ‌رفتن اطلاعاتی که به لبه کار نزدیک است، وجود‌ دارد. متن‌های بکار ‌رفته نیز باید با مشکی تک رنگ k100  ایجاد شود، تا به ‌خوبی چاپ گردد. کارت را می‌توان از هر دو جهت افقی و یا عمودی به سلیقه مشتری و نیازهای او طراحی نمود. برای چاپ کارت شناسایی باکمترین هزینه و بجهت اینکه اطلاعات و جایگاه افراد و… ممکن است تغییر کند و یا نیازی به استفاده دراز مدت از کارت نیست، می‌توان از کاغذ با گراماژ ۲۵۰، ۳۰۰ و یا ۳۵۰ گرم استفاده کرد و جنس کاغذ از گلاسه مات و براق یا کتان باشد. پس از چاپ نیز برای مرحله تکمیلی از روش‌ پوشش سلفون مات یا براق، یووی مات یا براق و لمینیت مات یا براق استفاده کرد تا به استحکام و مرغوبیت چاپ کارت شناسایی افزوده شود. برای مصارف با طول عمر بالا و کارت‌های هوشمند باید از دو جنس PVC و کامپوزیت استفاده نمود.

چک لیست کارت شناسایی

چک لیست عمومی

 • فایل مورد نظرم را به لحاظ کیفیت برای چاپ بررسی کردم
 • طرحم در سایز واقعی طراحی شده و کیفیت مطلوب برای چاپ دارد
 • مدرنگی فایلم CMYK است و از تفاوت سیستم خروجی رنگ بین مانیتور (RGB) و دستگاه‌های چاپ (CMYK)و حتی بین تکنولوژی مرکب انواع دستگاه‌های چاپ، کاغذ و پوشش‌ها مطلعم.
 • از فونت کمتر از 8pt به عنوان محتوای اصلی در هیچ محصولی استفاده نمی‌کنم.
 • از ترکیب رنگی 16bit در فایلم استفاده نکرده‌ام
 • رزولوشن فایلم برای چاپ افست و دیجیتال 300dpi است
 • برای پلات و چاپ عریض فضای داخلی رزولوشن 150dpi را چک کردم
 • برای بنر و چاپ عریض فضای خارجی رزولوشن 72dpi را در نظر گرفتم.
 • از فایل، پرینت و یا نمونه چاپ دیجیتال تهیه و ترکیب چینش، سایز فونت، املای متن و ... را چک نموده ام.
 • فایل های تک تصویر را با فرمت‌های jpg و Tif و فایلهای با تعداد صفحات زیاد (کتاب) را با فرمت pdf ذخیره نموده ام.
 • از اینکه برشکار برای زیبایی بیشتر محصول، برش را از داخل رنگ محصول انجام میدهد تا سفیدی نداشته باشد و محصول بعد از برش حدود 3 میلیمتر کوچکتر از فایل خواهد شد آگاهم.
 • از اینکه خوانایی QR-Code به میزان جزئیات آن و بزرگی و کوچکی مقیاس آن در چاپ دارد مطلعم و مسئولیت آنرا بعهده می‌گیرم و برای کمتر شدن این مشکل آن را بصورت تک رنگ مشکی(K100) ارائه نموده ام.