ثبت نام

پرسش‌های متداول

سوالات متداول:

نکات‌مهم جهت کم‌کردن خرابی کار چاپی چیست؟

بسیاری از طراحان گرافیک، پس از طراحی کار گرافیکی خود و تایید طرح، آنرا برای چاپ به چاپخانه ارسال می‌کنند و همه کارها را به چاپخانه می‌سپارند در این میان امکان ظهور اشکالات متعدد و غیرمترقبه وجود خواهد داشت. سپردن طرح به چاپخانه، یعنی انتقال مسئولیت به مجموعه‌ای که از فرایند اولیه کار طراحی اطلاعی ندارد و احتمالا با سفارش دهنده نیز بی‌ارتباط است. توصیه می‌کنیم اگر سفارشی گرفته و نسبت به سرانجام آن نگرانید و برایتان اهمیت دارد که کار  نهایی چه خواهد شد، تمامی مراحل کار را به یک مجموعه بسپارید.

باوجود رعایت همه‌ی موارد، گاهی پیش می‌آید که طرح مورد قبول کارفرما بعد از چاپ مورد تائید قرار نمی‌گیرد و چنین بیان می‌شود که فلان نوشته و یا طرح از قلم افتاده است. بنابراین برای جلوگیری از چنین پیش آمدهایی، تایید کتبی کارفرما در تمامی سفارشات ضروری است. برای این کار کافیست با کمک چاپ دیجیتال ماکتی کاملا مشابهِ محصول نهایی، از فایل تایید شده‌ی طرح تهیه و آنرا جهت بررسی، کنترل، تایید و امضا به کار فرما تحویل دهید. بهتر است از کارفرما بخواهید که مشخصات چاپ اعم از کاغذ، رنگ، پوشش و دیگر موارد را نیز در آن ذکر کند. و سپس تا پایان فرآیند مالی نزد خود نگه دارید.

سفارش در سایت، حداقل سقف خرید دارد؟

برای هیچ یک از محصولات و خدمات، حداقلی برای سقف خرید وجود ندارد و شما می‌توانید از صفحه محصولات آنچه را نیاز دارید بصورت آنلاین سفارش دهید.

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

شما می‌‏توانید در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته از خدمات فانوس‌پرینت استفاده و سفارش خود را ثبت کنید. برای اطلاع از شیوه‌ی اجرای سفارش‌ها می‌توانید به صفحه قوانین و مقررات مراجعه نمایید.

تفاوت مدل رنگی CMYK با مدل RGB چیست؟

مُد یا رنگ‌بندی CMYK که به آن مدل رنگی چهاررنگ هم گفته می‌شود از حروف اول چهار رنگ اصلی Cyan (آبی)، Magenta (قرمز)، Yellow (زرد) و Black (مشکی) گرفته شده است. مُد CMYK در هر جایی که قرار است رنگ‌ها به صورت فیزیکی استفاده شود نمود خواهد داشت و صنعت چاپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. در صنعت چاپ، رنگ‌های مختلف از مخلوط کردن چهاررنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و مشکی(CMYK) ساخته می‌شوند. چون در این مُدل، رنگ‌ها به صورت فیزیکی مخلوط و ساخته می‌شوند، بنابراین در تنوع و تعداد رنگ‌هایی که می‌توان از ترکیب چهار رنگ اصلی ساخت محدودیت‌هایی وجود دارد. اما مُد یا رنگ‌بندی RGB از حروف اول سه رنگ Red (قرمز)، Green (سبز)، Blue (آبی) گرفته شده است. مُدل RGB بیشتر در نمایشگرهای خانگی و صنعتی مانند LCD، LED یا CRT استفاده می‌شود؛ یعنی در مواقعی که برخلاف حالت CMYK، دیگر نیازی نیست رنگ‌ها به صورت فیزیکی با هم مخلوط شوند. بلکه توسط نمایشگرها ساخته شده و در مقابل چشم ببیننده نمایش داده می‌شوند. به طور کلی انواع رنگ‌های مختلفی که ما می‌شناسیم در حقیقت از ترکیب چند رنگ اصلی با نسبت‌های متفاوت به دست می‌آیند، ولی در رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و سایر نمایشگرهای الکترونیکی این رنگ‌های مختلف با مُد RGB و از ترکیب سه نور قرمز، سبز و آبی ساخته می‌شوند.

دقت نماید مدل رنگ اکثر فایل‌های ایجاد شده توسط کاربرانRGBمی‌باشد در حالیکه  فایل های ارسالی برای چاپ حتما باید داری مدCMYK باشد.

چگونه مطمئن باشم که با خرید از فانوس‌پرینت، کالا به دست من می‌رسد؟

با توجه به تجربه ۱۷ سالهِ گروه طراحی و تبلیغات فانوس در بخش طراحی و چاپ، سایت فانوس‌پرینت نیز دارای نماد اعتماد الکترونیکی است که به این سایت رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب سایت فانوس‌پرینت با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید. بنابراین با اطمینان خاطر قیمت بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید و از خدمات منحصر به فرد فانوس‌پرینت در حوزه خدمات چاپ آنلاین استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه درباره ما  و ارتباط با ما نیز مراجعه نمایید.

آیا پس از دریافت کد پیگیری، فرآیند خرید به پایان رسیده است؟

بله، دریافت کد پیگیری آخرین مرحله خرید از جانب شماست. البته تا زمانی که پروسه تولید محصول و ارسال تکمیل گردد و به دست شما برسد فرآیند خرید ادامه دارد.

می‌‏توان سفارش ثبت شده را باطل کنم یا تغییر دهم؟

تا پیش از تایید نهایی سفارش و پرداخت شما می‌توانید سفارش را از سبد خرید خود حذف و یا اصلاح کنید. پس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید و در مرحله پرداخت و ثبت سفارش، شما قادر به حذف و تغییر سفارش نیستید. از این مرحله به بعد برای لغو یا تغییر آن، باید بصورت تلفنی تماس بگیرید. برای اطلاع از شیوه‌ی ابطال یا تغییر سفارش‌ها می‌توانید به صفحه قوانین و مقررات مراجعه نمایید.

۷ روز هفته ، ۲۴ ساعته در خدمت شماییم.
۰۲۱۸۸۸۲۹۳۸۸(خط ویژه)
تهران، خ انقلاب، نرسیده به فردوسی، خ ش موسوی، ک ش محمدآقا، بن بست ستاره پلاک ۲ واحد ۳
رایتل نهاد کتابخانه های عمومی کشور دانشگاه صنعتی شریف شرکت رایان نظم پویان صنعت نوین شهرداری تهران شرکت یگانه اندیش سرمایه شورای عالی انقلاب فرهنگی کانون آگهی و تبلیغاتی یاس مشرق شرکت ملی دریل ایرانیان بانک سینا ایرتویا شرکت مرکزی اوراق بهادار پترو پارس