رزومه

قبل از هرگونه مصاحبه با کارفرمایان بایستی از تجربیات کاری، سوابق تحصیلی و مهارت ها و توانایی های شغلی خود و هم چنین تصویر ذهنی مناسب و فعالیت هایتان در اختیار آنان قرار دهید.

ظاهر رزومه با صفحه آرایی زیبا و پسندیده باید منظم و تاثیرگذار بوده تا در اولین نگاه کاملا جذاب و مرتب به نظر بیاید.

بهتر آنست که رزومه ی حاوی اطلاعات و مشخصات اولیه به جهت ارزیابی شما از حیث جنبه های تبلیغاتی دارای ویژگی های موثر و مفید نظیر طرح های گرافیکی و نیز متناسب سعی بر جلب علاقه و توجه خواننده داشته باشد.

ما می توانیم مجموعه ای متنوع از طرح ها و خدمات را در اختیارتان گذاشته تا بهترین باشید.

رزومه
رزومه
رزومه
رزومه
رزومه
توضیحات

رزومه چیست؟

رزومه متنی است چند صفحه ای حاوی اطلاعات و مشخصات که شما باید قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان قرار دهید تا آنان امکان ارزیابی اولیه ای از توانایی های شغلی شما داشته باشند. در واقع رزومه باید تصویری ذهنی از شما و فعالیتهای شغلیتان به خواننده ارائه کند. از این حیث جنبه ای تبلیغاتی دارد بدین ترتیب که ویژگی های مؤثر و مفید خود را در اختیار کارفرما قرار می دهید و به نوعی سعی می کنید تا وی را متقاعد کنید که از بین چندین داوطلب، شما را برای شرکت در مصاحبه انتخاب کند. رزومه باید به طور مثبتی مهارت ها و توانایی های شما را نشان دهد. در عین حال که باید کاملاً صادقانه باشد، در آن جایی برای تعارف و شکسته نفسی نیست.
رزومه زندگینامه، شرح گذشته و یا حال شما نیست( هر چند که قسمت عمده آن مربوط به سوابق کاریتان میشود). اولین هدف جلب توجه کارفرماست. بنابراین در هر جمله ای که می نویسید باید سعی کنید به نوعی علاقه و توجه خواننده را جلب کنید. یک رزومه خوب می تواند کلید موفقیت شما در امر کاریابی باشد. به آن از دید انجام وظیفه نگاه نکنید: نوشتن رزومه با پر کردن فرم ثبت نام فرق می کند!

اگر به عنوان کارجو بدنبال کار هستید هوشیار باشید که فرصت مناسبی است برای عرضه و تبلیغ توانایی و مهارت های شما به کارفرما. هدف نهایی اینست که ملاقات با کارفرما را برایتان تضمین نموده و در نهایت شما را به سوی میز مصاحبه هدایت نماید. به یاد داشته باشید که رزومه شما نماینده و معرف شما نزد کارفرمایی است که هنوز شما را ندیده و نمی شناسد. پس نحوه طراحی آن به گونه ای که معرف قابلیت ها و شایستگی های شما باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به یاد داشته باشید که همیشه و در هر ارتباطی اولین برخورد نقش کلیدی و مؤثری در ادامه و بقاء رابطه ایفاء می نماید و این اولین برخورد شما( هر چند غیر حضوری) با کارفرما بوده که نمایانگر شناخت یا تعبیر وی از قابلیت های شما خواهد بود. لذا دقت داشته باشید که نوع انتخاب کلمات و ساختار جمله بندی شما در ذهن کارفرما می تواند بیانگر سطح دانش، تحصیلات و تجربیات اجتماعی شما باشد. رزومه‌تان باید شما را فردی مشتاق و هم چنین تجربیات کاریتان را مرتبط و جذاب نشان دهد.

ظاهر رزومه کاغذی باید منظم و تأثیرگذار باشد. ما در فانوس پرینت برای ظاهر رزومه شما وقت گذاشته و با طرح های متنوع و مختلف برای هر چه بهتر شدن آن تلاش می نماییم.

همانطور که در بالا گفته شد باید در اولین نگاه کاملاً جذاب و مرتب باشد. به یاد داشته باشید که جنبه ای تبلیغاتی دارد.

  • طراح رزومه خود باشید

بایستی از لحاظ بصری زیبا و جذاب باشد. استفاده از کادر، تصویر یا نقش‌های گرافیکی در آن مناسب نیست. حفظ سادگی و پرداختن به محتوای غنی‌تر در کنار استفاده مناسب از فونت‌های خوانا، دسته بندی مطالب و بهره‌مندی از نگارش جذاب به شما کمک خواهد کرد تا راحت‌تر دیده شوید.

حتماً متن خود را از نظر املایی، نگارشی و صحت اطلاعات بررسی کنید. عبارات تکراری مانند دارای روابط عمومی قوی، متعهد، خلاق، علاقه مند به کار گروهی بدون ارائه دلایلی مبنی بر تجربیات و دستاوردهای قبلی غیر جذاب است. شاید در بعضی قسمت‌ها، استفاده از جداول و امکانات مناسب آن به طراحی بهتر کمک نماید.